• icon Cimbalová kapela
  • icon Evergreenová kapela
image
image

Vitajte na stránkach kapely Kuštárovci!

S bratom Martinom sme sa začali venovať ľudovej hudbe na Liptove. Hoci sme sa obaja narodili v Novohrade, v Ružomberku a okolí sme strávili krásne obdobie detstva a dospievania. Ľudová hudba nám „padla do ucha“ a sprevádza nás dodnes.

Obaja sme začínali ako mladí huslisti v DFS Sliačanček a FS Sliačanka v Liptovských Sliačoch. Počas vysokoškolského štúdia v Bratislave som účinkoval vo folklórnych Ekonóm, Gymnik, Dopravár, Bezanka, Poleno a iných. Martin navštevoval strednú školu v Banskej Bystrici a hral v súboroch Mladosť a Partizán.

Opäť sme sa stretli na UKF v Nitre a pôsobili sme vo FS Ponitran. Na tieto študentské časy máme nezabudnuteľné spomienky a pre kapelu sú významné. Práve v Nitre sme v roku 1991 založili kapelu Kuštárovci, ktorá po viacerých obmenách muzikantov úspešne pôsobí dodnes.

Počas nášho „muzicírovania“ sme reprezentovali slovenskú kultúru na rôznych festivaloch a významných podujatiach doma i v zahraničí a nahrali niekoľko CD. Neustále sa snažíme udržiavať a odovzdávať slovenské hudobné dedičstvo našim poslucháčom a divákom. V ľudových piesňach je ukrytý temperament Slovákov, naša mentalita a pocity.

Zároveň však neustále rozširujeme svoj repertoár z pôvodne ľudovej nôty i na slovenské a české evergreeny a medzinárodný repertoár známych a obľúbených piesní.

Kapela Kuštárovci účinkuje v rôznych formáciách na súkromných, firemných i verejných podujatiach. Radi Vám zahráme do uška, do spevu i do tanca.

“Zahráme Vám takúto a potom zas takúto, najprv takú, potom takú a potom zas takúto...“

 

Ing. Peter Kuštár
Manažér a primáš kapely