• icon Cimbalová kapela
  • icon Evergreenová kapela
image
image

Komorný súbor Bozin

Zloženie telesa:

  • 1.husle, 2. husle, viola a violončelo
  • spev – Peter Kuštár

Miestom zrodu hudobného zoskupenia je Pezinok, v nemeckom jazyku Bozin. Pôvodne sa štyria muzikanti dlhšiu dobu schádzali, aby si zamuzicírovali pre svoje potešenie skladby a piesne, ktoré im učarovali. Boli to ich priatelia, ktorí si tento ich repertoár obľúbili a priviedli ich k rozhodnutiu prezentovať sa na verejnosti. Profesionálni hudobníci, pôsobiaci i iných telesách, ako sú SND, Musica Aeterna a Solamente naturali spojili príjemné s užitočným a už niekoľko rokov rozdávajú na svojich vystúpeniach radosť a pohodu divákom rôznych vekových kategórií.

Repertoár telesa je široký. Od Drobností majstrov baroka a romantizmu cez nestarnúce melódie 30 – 50-tych rokov s ťažiskom na tvorbu pánov G. Dusíka a E. Genersicha. Interpretujeme najmä piesne zo známych slovenských operiet, ktoré sa stali šlágrami vďaka spevákom takých zvučných mien ako Dr. Janko Blaho, František Krištof Veselý a Štefan Hoza. Spomeňme si len pár z nich - Tak nekonečne krásna, Skôr než odídeš, S Tebou, Podaj mi rúčku, Milá moja, Prečo tak pozde, Anka, Anka, Dedinka ty milá, Samý úsmev až po známe slovenské ľudové piesne.

Minimálne obsadenie je sláčikové kvarteto a spevák, ktoré vďaka vlastným aranžmánom prekvapujúco supluje zvuk veľkého orchestra.

 

Vydané albumy

 

preco tak pozde